Złote mleko [Przepisy Pełne Prany]

 

Złote Mleko (ang. golden milk) jest szczególnie pomocne przy kojeniu bólu i sztywności stawów. Napój z kurkumy smaruje stawy i usuwa złogi zwapnieniowe w organizmie. Oczyszcza krew, czyści skórę, pomaga w trawieniu, wyrównuje poziom cukru we krwi.

Kurkuma to najbardziej leczniczy korzeń dla ludzkiego ciała: pomaga w problemach trawiennych, oczyszcza krew, przyśpiesza gojenie ran, tonizuje skórę, posiada właściwości antybakteryjne; przeciwbólowe; przeciwwirusowe; przeciwgrzybiczne; antyseptyczne, przyśpiesza spalanie tkanki tłuszczowej, działa przeciwrakowo, obniża cholesterol, może być też stosowana jako środek wykrztuśny. Jest również doskonałym naturalnym antybiotykiem, który dodatkowo poprawia stan naszej flory bakteryjnej.

POTRZEBNE BĘDĄ:

  • 1/8 małej łyżeczki kurkumy
  • 1/4 kubka wody
  • mleko (może być sojowe, migdałowe, ryżowe itp.)
  • 2 małe łyżeczki oleju (migdałowego, lnianego, sezamowego, lub sklarowanego masła - ghee)
  • miód bądź cukier do smaku

PRZYGOTOWANIE

- sproszkowaną kurkumę zalej niewielką ilością wody i gotuj ok. 8 min do uzyskania konsystencji gęstej pasty (jeśli trzeba dolej wody lub gotuj chwilkę dłużej),
- 1,5 łyżeczki pasty zalej gorącym mlekiem z 2 łyżkami oleju, mieszaj aż mleko będzie całkowicie żółte,
- dosłódź do smaku, pij ciepłe

W przypadku problemów z elastycznością kręgosłupa i stawów stosuj złote mleko przez okres miesiąca. Pastę z kurkumy możesz przechowywać do 30 dni w lodówce.


zdjęcie pochodzi z darmowej strony Unsplash


 

caret-down caret-up caret-left caret-right

Autorką artykułu jest Anja - stworzycielka Sūtry, praktykuje 15 lat (od 2008 roku). Od 10ciu lat organizuje zajęcia i warsztaty; prowadzi Sūtrowego bloga na który pisze artykuły, nagrywa medytacje i relaksacje. Jogę traktuje jako styl życia i system który poszerza świadomość (a nie jako ćwiczenia fizyczne). Obecnie praktykuje w Tradycji Satyananda Yoga / Bihar School of Yoga (którą uważa za Objawienie). Ukończyła 3-letnie studia w Europejskiej Akademii Satyananda Yogi. Studiowała antropologię kultury na UJ w Krakowie. Była w Indiach dwukrotnie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *