Orzeźwiająca Lemoniada Pietruszkowa [Przepisy Pełne Prany]

Lemoniadowy jogin to dobry jogin

W upalny dzień można trzasnąć sobie pozycję mędrca, która ponoć ulży zagrzanemu ciału albo schłodzić się popijając w dowolnej gorącej chwili orzeźwiającą lemoniadę pietruszkową. Zielona jak trawa. Naturalna jak Słońce i przyjemna jak sierść labradora. Do tego jogiczna, jeśli tylko tak uznasz. Jej przyrządzenie zajmie Ci niecałe 7 minut.

Potrzebujesz natki pietruszki, wody pitnej, cytryny i ewentualnie limonki oraz miodu.

Proporcje ustalasz sama, wedle uznania. Ale przykładowo podam:
  • 1 pęczek pietruch,
  • 2 cytryny,
  • 1 dzbanek wody,
  • 2-3 łyżeczki miodu najwyższej jakości

PRZYGOTOWANIE

Pietruszkę blendujemy z ok. 1 szklanką wody. Przecedzamy przez sitko. To, co zostanie, czyli pulpa, może pójść w ramach ZERO WASTE POLAND do zupy albo innego posiłku. Dolewamy do dzbana z wodą. Dorzucamy pokrojone cytryny i dosładzamy do smaku wodą.

caret-down caret-up caret-left caret-right

Autorką Anandartykułu oraz zdjęć do przepisu jest Agnieszka Majewska - tajna agentka, fotografka i kura prawie domowa, działająca pod hasłem Gotuje, nie Truje. Prowadzi warsztaty edukacyjno-kulinarne w duchu kuchni naturalnej. Gotuje prosto albo bardzo prosto. Zero chemii i przemysłu, a za to pełnia odżywczej energii. Zawsze z dobrą intencją i garścią przypraw. Agentkę Agę znajdziecie tu Gotuje Nie Truje i tu Majewska Fotografuje

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *