Sałatka z koniczyny – sezonowy przepis prosty jak drut [Przepisy Pełne Prany]

sałatka z koniczyny

Oto sałatka prosta jak drut z tym co najpiękniejsze dookoła nas. Najpiękniejszy warzywnie i roślinnie sezon w pełni 

Koniczyna, którą jedzą nie tylko konie i krowy, być może czeka na Ciebie w Twoim ogródku, na trawniku u sąsiada albo za domem ciotki Stachy. Wybierz się tam, gdzie rośnie i wdychając - miejmy nadzieję - czyste świeże powietrze, rwij ją rwij, pod nosem nucąc ulubioną piosenkę z dzieciństwa, a może powtarzając wersy mantry. Rwij ją rwij, ale pamiętaj, co mawiają mądrzy zielarze - lepiej nie zbierać tam gdzie chodzą krowy, bo można się nabawić motylicy wątrobowej.

Natura Ci odpowie dobrem, które możesz i powinieneś spożyć na talerzu. Rwij zatem koniczynę z uśmiechem na twarzy i wrzucaj ją do michy z zaangażowaniem i pełną słońca intencją. Dla siebie, dla bliskich.

A w misze promiennej Twej umieść jeszcze:

  • Kasza jaglana ugotowana, zawsze dobra proporcja to 1:2, czyli 1 szklanka surowej kaszy i 2 szklanki wody lub bulionu (generalnie o płyn chodzi)
  • Miks sałatowy, czyli własnoręcznie poszarpane zielone liście szpinaku, sałaty, rukoli, innych chwastów, np.: babki lancetowatej
  • Szczypior albo jeszcze lepiej dymka ze szczypiorem
  • Możesz dosypać też swoje ulubione ziarna, np. wyłuskany słonecznik albo orzechy

Tak zwany dressing do tego:

  • oliwa z oliwek - baza
  • sól,
  • pieprz
  • odrobina miodu
  • łyżka soku z cytryny

z konziczyny sałatka

Owa sałatka to formuła, czyli pomysł na szybkie dość połączenia zboża z sezonowym zielskiem. Jeśli nie masz ochoty na jagło, ugotuj owies, grykę, komosę, amarantus lub ryż.

caret-down caret-up caret-left caret-right

Autorką Anandartykułu oraz zdjęć do artykułu jest Agnieszka Majewska - tajna agentka, fotografka i kura prawie domowa, działająca pod hasłem Gotuje, nie Truje. Prowadzi warsztaty edukacyjno-kulinarne w duchu kuchni naturalnej. Gotuje prosto albo bardzo prosto. Zero chemii i przemysłu, a za to pełnia odżywczej energii. Zawsze z dobrą intencją i garścią przypraw. Agentkę Agę znajdziecie tu Gotuje Nie Truje i tu Majewska Fotografuje

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zapisz się na Księżycowe Listy wysyłane w Pełnie Księżyca Om TAK
Hello. Add your message here.