Relacja uczestniczki zajęć o wspólnej praktyce [RELACJE]

 

Pierwszy raz doświadczyłam praktyki z Anją na czterodniowym wyjeździe „Zasilenie”. Pojechałam pierwszy raz, zupełnie nie znając Anji, ani Jogi klasycznej przez nią prowadzonej. Od samego początku byłam już zadowolona, po powrocie do domu przez co najmniej dwa tygodnie czułam efekt tej pracy, wyciszenie, uspokojenie, regenerację, pozytywne i radosne nastawienie, energię do działania. Bardzo mnie to zaskoczyło, ponieważ tak naprawdę sposób prowadzenia klasycznej Jogi przez Anję opierającej się na przekazie Bihar School of Yoga jest bardzo odmienny od „jogi” którą do tej pory praktykowałam od wielu lat, koncentrującej się głównie na tym, by rozciągać maksymalnie i z wysiłkiem swoje ciało w celu wykonania asany...

Podejście klasycznej Jogi prowadzone przez Anję jest całościowe i holistyczne, odnosi się do różnych aspektów pracy z umysłem i ciałem. Gdy okazało się, że będą zajęcia on-line byłam bardzo zadowolona (ponieważ nie mieszkam w Krakowie i nie mogę korzystać z regularnych zajęć).

Z początku pomyślałam, że efekt praktyki będzie pewnie mniejszy, że „przez internet” szczególnie taki rodzaj prowadzenia jogi będzie niemiarodajny. Jednak już po pierwszym tygodniu regularnej praktyki – czyli kompletnego pakietu (czterech zajęć online) wraz z sobotnią mantrą poczułam pierwszą różnicę w samopoczuciu. I nie wiem, jak Anja to robi, że nie odczuwa się tej obecności Zooma – jakby stała tuż obok.

Aktualny czas jest dla większości osób pełen lęku, niepokoju, niestabilności, napięć, niewiadomych, bezradności, utraty pracy, problemów finansowych – ja również się z tym zmagam, tym bardziej jestem zaskoczona tym, że moje obawy i lęki zminimalizowały się, moje poczucie wiary w siebie i nadziei na znalezienie dobrych rozwiązań wzrasta, mój umysł bardzo rzadko poddaje w wątpliwość nadchodzącą przyszłość, czuję się bardziej pewna siebie i stabilniejsza psychicznie.

Gdy nachodzą mnie obawy lub smutek (a im dłużej praktykuję, jest ich mniej) powracam do samodzielnej dodatkowej praktyki, gdy akurat nie ma zajęć, ponieważ Anja poza tym, że prowadzi zajęcia online, odpowiada na pytania, daje materiały, wiedzę do pracy jeżeli ktoś o taką poprosi. Im dłużej praktykuję, tym większy efekt ukojenia, poczucia siły, energii i radości czuję w sobie. Nie wiem jak i kiedy to się dzieje, po prostu tak jest. Więc jedynie poprzez doświadczenie samodzielne możecie to sprawdzić. Sposób w jaki pracuje Anja jest niezwykły, a odpłatność za zajęcia jak na aktualną sytuację naprawdę wyjątkowo niska. Polecam szczerze i z serca.

 

- Agnieszka; uczestniczka zajęć on-line i wyjazdu Zasilenie w 2019r.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Postaw nam zieloną herbatę Om TAK
Hello. Add your message here.