Joga zaczyna się od Pranajamy, a nie od Asany [VIDEO]

SERIA YOGA VIDYA - WIEDZA JOGI

W poniższym filmie Swami Niranjanananda z Bihar School of Yoga mówi na temat Prany, zamiennie używając słowa Prana Shakti, które oznaczają energię życiową/ siłę witalną. Dlaczego Joga tak naprawdę zaczyna się od Pranajamy? Zobacz / posłuchaj przetłumaczony na język polski film.

 

I wtedy kiedy twoje ciało staje się bardziej wrażliwe na przepływ oddechu, zaczyna wchłaniać Pranę z powietrza poprzez oddychanie. I ta świadomość Prana Shakti zaczyna być łącznikiem między zwykłymi, przyziemnymi stanami doświadczenia a tymi bardziej subtelnymi stanami świadomości w Jodze. "
- Swami Niranjanananda Saraswati

Film jest tłumaczony na język polski

Więcej na temat Prany i Pranayamy znajdziesz w książkach:

  • "Prana and Pranayama" Swami Niranjanananda Saraswati, wyd. Yoga Publications Trust, Munger, Bihar, Indie
  • "Prana Vidya" Swami Satyananda Saraswati oraz Swami Niranjanananda Saraswati, wyd. Yoga Publications Trust, Munger, Bihar, Indie
caret-down caret-up caret-left caret-right

Autorką artykułu i tłumaczenia jest Anja - Stworzycielka Sūtry, ostatnie 13 lat poświęciła na zgłębianie wiedzy i praktykę Jogi. Od 9ciu lat prowadzi zajęcia i warsztaty. Jogę traktuje jako wiedzę duchową która poszerza świadomość. Obecnie praktykuje w Tradycji Bihar School of Yoga (Satyananda Yoga) którą uważa za Objawienie. Studiowała antropologię kultury na Uniwersytecie Jagiellońskim w Krakowie. Była w Indiach dwukrotnie. Kocha podróże i koty.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *