Mahamritjundżaja Mantra – Wielka Mantra Uzdrawiająca [PDF]

PEŁNA MANTRA

Om trijambakam jadżāmahe
sugandhim pusztiwardhanam
urvārukamiva bandhanāt
mritjormukszija māmritāt

SANKALPA

czyli Intencja z jaką recytuje się tę mantrę to uzdrowienie

TŁUMACZENIE

maha - oznacza coś co jest wielkie potężne
mritjun - śmierć
dżaja - zwycięstwo
czyli jest to mantra która przynosi zwycięstwo nad śmiercią.
Shiva; w mantrze podany jako trzyoki - trjambakam to po prostu symbol Świadomości. Głównym przekazem tej mantry jest to że Świadomość jest nieśmiertelna.

DZIAŁANIE MANTRY

Mahamritjundżaja Mantra nazywana jest "wielką uzdrawiającą mantrą" ponieważ uzdrawia na wielu różnych poziomach; nie tylko fizycznym. Przynosi "zwycięstwo na śmiercią" czyli daje ulgę od wszelkiego cierpienia. To jedna z najważniejszych mantr w klasycznej Jodze; pochodzi z Ryg Wedy. Przywraca zdrowie i szczęście oraz przynosi spokój w obliczu śmierci. Budzi odwagę oraz naszą uzdrawiającą moc, daje witalność, oczyszcza Pingalę czyli kanał praniczny związany z energią słoneczną.
Ale tak naprawdę jest to mantra do Shivy, Jaźni - czyli wyższej Świadomości, pierwiastka Transcendencji w nas, Iskry która przekracza plan/poziom materialny.

Ta mantra może skutecznie podołać chorobom i zaburzeniom.”

- Swami Niranjanananda Saraswati (Bihar School of Yoga)

JAK PRAKTYKOWAĆ?

Zanim zaczniesz, przywołaj w myślach Sankalpę czyli Intencję tej mantry. Zaraz po przebudzeniu jeszcze będąc/siedząc w łóżku, intonuj w stałym rytmie, najlepiej na głos, jedenaście razy pod rząd. Potem chwilkę zostań w bezruchu z oczami zamkniętymi czując efekt wibracji mantry. Praktykuj codziennie. Taka forma praktyki z mantrą nazywa się Mantra Japa (wymawiaj dżapa) Japa oznacza recytację.

108 POWTÓRZEŃ

W Tradycji Bihar School of Yoga recytuje się tę Mantrę w każdą sobotę wieczorem, najlepiej przed zachodem słońca, z intencją dobrostanu i zdrowia wszystkich Istot na Ziemi. Można samotnie, można w grupach. W wielu Centrach i Aszramach na świecie, co sobotę praktykujący spotykają się i recytują wspólnie jedną Malę (Mala na zdjęciu powyżej) czyli 108 powtórzeń Mahamritjundżaja Mantry.

PLIKI DO POBRANIA

Mahamritjundżaja Mantra do osobistej praktyki Mantra Japa


Poprawna wymowa Mahamritjundżaja Mantry


MOŻE CIĘ ZAINTERESOWAĆ

Jak działa mantra i czym jest?


 

caret-down caret-up caret-left caret-right

Autorką artykułu jest Anja - Stworzycielka Sūtry, doświadczona nauczycielka, która ostatnie 12 lat poświęciła na zgłębianie wiedzy i praktykę Jogi. Od 8miu lat prowadzi i organizuje zajęcia, warsztaty, odosobnienia. Jogę traktuje jako styl życia i system który poszerza świadomość (a nie jako ćwiczenia fizyczne). Wszystkie zajęcia prowadzi w oparciu o system Bihar School of Yoga (Satyananda Yoga). Studiowała antropologię kultury na UJ. Więcej o Anji TU

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zapisz się na Księżycowe Listy wysyłane w Pełnie Księżyca Om TAK
Hello. Add your message here.