Dla ochrony Yantra Bogini Durgi do pobrania bezpłatnie [PDF]

BOGINI DURGA JEST ARCHETYPEM

Czyli uosobieniem mocy i siły ukazanych symbolicznie pod postacią kobiety wojowniczki. Durga jest związana z takimi jakościami jak: wiedza, mądrość, prawe działanie, czystość, samo-realizacja i prawda. Są to wartości uniwersalne, znane każdej kulturze, wykraczające poza czas.

Słowo Durga oznacza fortecę - miejsce, przestrzeń która jest chroniona i niedostępna czyli trudna do dostania i zniszczenia.

CZYM JEST YANTRA ?

Yantra (czyt. jantra) to forma geometryczna, kosmiczny diagram, narzędzie dla umysłu w postaci symbolu który służy do komunikowania się z podświadomością. W klasycznej Jodze uważa się że yantra to forma instrumentu, narzędzia, służącego do wyzwalania energii = Prany. Yantra i mantra wywodzą się z tego samego rdzenia "trayati" co oznacza wyzwolenie, uwolnienie, oswobodzenie. Yantra Durgi to forma, przybrany 'kształt' jakości Durgi. Jakbym to miała tak opisowo wytłumaczyć to bym powiedziała że Yantra Durgi to taki dom w którym Durga zamieszkuje (Dom Durgi:).
Już Carl Gustaw Jung mówił o yantrach jako uniwersalnych symbolach zawartych w zbiorowej podświadomości ludzkości.

Yantry to zarazem bardzo subtelna jak i potężnie działająca sprawa, traktujcie je proszę tak samo jak mantry - z szacunkiem.

DZIAŁANIE YANTRY DURGI

Chroni przed negatywnymi wpływami, niszczy ignorancję i tamas, oczyszcza zarówno umysł patrzącego jak i przestrzeń w której się znajduje, dodaje mocy i pewności siebie, daje siłę do pokonywania trudności; wewnętrznych blokad i obaw, sprzyja pozytywności i kreatywności.

PO CO NA CO TO KOMU?:)

Poniżej znajdziesz Yantrę Durgi do pobrania w dwóch formatach:

1. w PDF to dobra jakość i duży plik polecany do wydrukowania i powieszenia przy miejscu Twojej Sadhany (praktyki Jogi) lub łóżku, czy biurku a nawet w aucie (a czemu nie?:)

2. w JPG tutaj w małym formacie do umieszczenia jako tapeta na smartfona lub komputer

Problem z pobraniem?
Napisz do Anji anja[@]sutrajoga.pl to wyśle pliki mailowo <3

 


POWIĄZANE WPISY // MOŻE CIĘ ZAINTERESOWAĆ

Bogini Durga – usuwa strach i daję odwagę + 2 Mantry Durgi


Grafika użyta w poście - autorstwa Sue Halstenberg


caret-down caret-up caret-left caret-right

Autorką artykułu jest Anja - Stworzycielka Sūtry, doświadczona nauczycielka, która ostatnie 12 lat poświęciła na zgłębianie wiedzy i praktykę Jogi. Od 8miu lat prowadzi i organizuje zajęcia, warsztaty, odosobnienia. Jogę traktuje jako styl życia i system który poszerza świadomość (a nie jako ćwiczenia fizyczne). Wszystkie zajęcia prowadzi w oparciu o system Bihar School of Yoga (Satyananda Yoga). Studiowała antropologię kultury na UJ. Więcej o Anji TU

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Postaw nam zieloną herbatę Om TAK
Hello. Add your message here.