Dla ochrony Yantra Bogini Durgi do pobrania bezpłatnie [PDF]

BOGINI DURGA JEST ARCHETYPEM

Czyli uosobieniem mocy i siły ukazanych symbolicznie pod postacią kobiety wojowniczki. Durga jest związana z takimi jakościami jak: wiedza, mądrość, prawe działanie, czystość, samo-realizacja i prawda. Są to wartości uniwersalne, znane każdej kulturze, wykraczające poza czas.

Słowo Durga oznacza fortecę - miejsce, przestrzeń która jest chroniona i niedostępna czyli trudna do dostania i zniszczenia.

CZYM JEST YANTRA ?

Yantra (czyt. jantra) to forma geometryczna, kosmiczny diagram, narzędzie dla umysłu w postaci symbolu który służy do komunikowania się z podświadomością. W klasycznej Jodze uważa się że yantra to forma instrumentu, narzędzia, służącego do wyzwalania energii = Prany. Yantra i mantra wywodzą się z tego samego rdzenia "trayati" co oznacza wyzwolenie, uwolnienie, oswobodzenie. Yantra Durgi to forma, przybrany 'kształt' jakości Durgi. Jakbym to miała tak opisowo wytłumaczyć to bym powiedziała że Yantra Durgi to taki dom w którym Durga zamieszkuje (Dom Durgi:).
Już Carl Gustaw Jung mówił o yantrach jako uniwersalnych symbolach zawartych w zbiorowej podświadomości ludzkości.

Yantry to zarazem bardzo subtelna jak i potężnie działająca sprawa, traktujcie je proszę tak samo jak mantry - z szacunkiem.

DZIAŁANIE YANTRY DURGI

Chroni przed negatywnymi wpływami, niszczy ignorancję i tamas, oczyszcza zarówno umysł patrzącego jak i przestrzeń w której się znajduje, dodaje mocy i pewności siebie, daje siłę do pokonywania trudności; wewnętrznych blokad i obaw, sprzyja pozytywności i kreatywności.

PO CO NA CO TO KOMU?:)

Poniżej znajdziesz Yantrę Durgi do pobrania w dwóch formatach:

1. w PDF to dobra jakość i duży plik polecany do wydrukowania i powieszenia przy miejscu Twojej Sadhany (praktyki Jogi) lub łóżku, czy biurku a nawet w aucie (a czemu nie?:)

2. w JPG tutaj w małym formacie do umieszczenia jako tapeta na smartfona lub komputer


Problem z pobraniem?
Napisz do Anji anja[@]sutrajoga.pl to wyśle pliki mailowo <3

 


Grafika użyta w poście - autorstwa Sue Halstenberg


caret-down caret-up caret-left caret-right

Autorką artykułu jest Anja - stworzycielka Sūtry, praktykuje 15 lat (od 2008 roku). Od 10ciu lat organizuje zajęcia i warsztaty; prowadzi Sūtrowego bloga na który pisze artykuły, nagrywa medytacje i relaksacje. Jogę traktuje jako styl życia i system który poszerza świadomość (a nie jako ćwiczenia fizyczne). Obecnie praktykuje w Tradycji Bihar School of Yoga (którą uważa za Objawienie). Ukończyła 3-letnie studia w Europejskiej Akademii Satyananda Yogi. Studiowała antropologię kultury na UJ w Krakowie. Była w Indiach dwukrotnie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *