Polecane „miejsca” do praktyki klasycznej Jogi online (kursy i warsztaty)

Jako że na obecny moment zajęcia i warsztaty są w Sūtrze wstrzymane, chciałam Wam polecić kilka dobrych źródeł, które oprócz kursów i pobytów stacjonarnych oferują też warsztaty online na żywo (przez Zoom).

Satyananda Yoga Academy Europe - Europejska Akademia Satyananda Jogi prowadzi stacjonarne kursy Yogic Studies oraz warsztaty online na żywo przez Zoom. W zeszłym roku 2022 odbyły się Yoga for Inner Connection oraz Yoga for Positive Expression. Jest to adres numer jeden który Wam polecam, żeby zacząć zgłębiać Drogę jogi klasycznej, jeśli interesuje Was coś więcej niż tylko "jogowa gimnastyka" ...

Na razie nie wiem co na ten rok Akademia planuje, dlatego warto zapisać się na listę mailingową żeby być na bieżąco.


 

Satyanandashram Hellas w Grecji - fizyczne miejsce na mapie Europy, które oprócz stacjonarnych pobytów w Aszramie oferuje też kursy i warsztaty online od czasów Pandemii.

Swami Sivamurti - ta pięknie uśmiechnięta dama na zdjęciu powyżej nosi tytuł Yoga Acharya i jest założycielką greckiego Aszramu, od ponad 50 lat uczyła się u Swamiego Satyanandy.
Swami Sivamurti jest dla mnie zjawiskiem niesamowitym, często nawiązuje w jogicznych wykładach (tzw. Satsang) do filozofii starożytnych greków, sama z pochodzenia jest australijką, a sposób w jaki przekazuje swoją rozległą wiedzę jest bardzo rzeczowy, spokojny i w punkt. W kolejnym poście na blogu mam zamiar napisać o warsztacie który poprowadziła m.in. o potędze naszego umysłu, a który znaleźć można jeszcze bezpłatnie w całości na YouTubie.

Swami Sivamurti prowadzi warsztaty online 2 KWIETNIA pt. Yogic Tools for Total Health, gdzie będzie przyglądać się dostępnym narzędziom jogicznym z klasycznej Tradycji jogi Satyananda Yoga/Bihar School of Yoga, które pomogą zachować zdrowie na poziomie fizycznym, umysłowym i emocjonalnym.

A w linku poniżej możecie zobaczyć jak Swami Sivamurti mówi na YouTubie o temacie Yogic Tools for Total Health:


 

Yasodhara Aszram w Kanadzie - od czasów Pandemii oferuje też kursy i warsztaty online, oprócz pobytów stacjonarnych. Założony przez Swami Sivananda Radha - pierwszą kobietę, niemkę, która uczyła się u Swamiego Sivanandy z Riszikesz. Jej historia jest niesamowita, była pierwszą białą kobietą, która w latach 1950-tych ogarnęła podróż do Indii żeby spotkać tam swojego Guru - oboje na zdjęciu powyżej. Sylvia Hellman bo takie było jej pierwotne nazwisko, napisała mega ważną i znakomitą książkę pt. "Kundalini Yoga for the West". Yasodhara Aszram jest w całości linią żeńską i przekazuje nauki jogi klasycznej. Obecnie Aszram łączy w piękny sposób klasyczną tradycję jogi z nowoczesnym przekazem i współczesnymi wyzwaniami naszego szalonego świata, uważam że jest to prawdziwa Perła w zachodnim świecie.

Pomyślałam że zainteresuje Was seria kursów pt. "Stretch, Relax, Reflect: Hidden Language of Hatha Yoga" która odbędzie się trzykrotnie:
18 marzec - 8 kwiecień, 22 kwiecień - 13 maj, oraz 27 maj - 17 czerwiec.
Nie jestem w stanie Wam podać konkretnego linku bo każda z tych dat ma swój oryginalny link z opisem i do zapisów, dlatego podaję ogólnego linka do strony wydarzeń online Aszramu - na ten moment jest to pozycja druga na stronie - znajdziecie pod tytułem, a jakże: Stretch, Relax, Reflect: Hidden Language Hatha Yoga.

5 MARCA odbędzie się online bezpłatny warsztat pt. Peace of Mind for Professionals który jest zapowiedzią dalszych płatnych juz warsztatów z tej serii, program obejmuje techniki wizualizacji, ruchu, pracy z oddechem by odkryć w jaki sposób refleksyjne praktyki tradycyjnej jogi pomagają się rozluźnić i dokonać ważnych odkryć w naszym życiu (niektórzy nazywają je wglądami;)

 

caret-down caret-up caret-left caret-right

Autorką artykułu jest Anja - stworzycielka Sūtry, praktykuje 14 lat (od 2008 roku). Od 9ciu lat organizuje zajęcia i warsztaty; prowadzi Sūtrowego bloga na który pisze artykuły, nagrywa medytacje i relaksacje. Jogę traktuje jako styl życia i system który poszerza świadomość (a nie jako ćwiczenia fizyczne). Obecnie praktykuje w Tradycji Bihar School of Yoga (którą uważa za Objawienie). Ukończyła 3-letnie studia w Europejskiej Akademii Satyananda Yogi. Studiowała antropologię kultury na UJ w Krakowie. Była w Indiach dwukrotnie. Jest też graficzką komputerową i samodzielnie od 2014 tworzy stronę na której teraz jesteś.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wesprzyj Sūtrę - postaw nam kawę albo herbatę jasminową. Dobra karma zawsze wraca:) wspieram
Hello. Add your message here.