Satyam Yoga Prasad – portal pełen Jogi

Dziś będzie o bezpłatnym Portalu pełnym wiedzy o klasycznej Jodze o nazwie Satyam Yoga Prasad. Znajdziecie w nim praktyki, wykłady, eBooki, relacje z wydarzeń z Aszramu w Bihar i wiele wiele innych fantastycznych rzeczy z Tradycji Bihar School of Yoga (Satyananda Yoga) - Tradycji do której i ja należę i z której czerpiąc uczę.

Ten artykuł jest pierwszym z serii wpisów o bezpłatnych ZASOBACH W POSTACI APLIKACJI.

 

Co mnie w Satyam Yoga Prasad osobiście urzekło?

Wszystko! bo to taka baza wiedzy że życia jednego nie wystarczy żeby to poznać, ale głównie:

- darmowe książki w postaci eBooków w pdf'ach.
Jak nie mam jeszcze jakiejś książki fizycznie w domu, albo jestem np. na wyjeździe i nie mam dostępu do swoich książek a potrzebuję coś sprawdzić to mam tu:) W korespondencji z ludźmi odsyłam ich do konkretnych książek tam właśnie. Jak jestem na wyjeździe, odosobnieniu albo kursie Yogic Studies to zamiast brać tony książek (dosłownie tony bo książek Yoga Publication Trust tyle już wydało i ciągle dochodzą nowe) biorę po prostu laptopa z dostępem do eBooków. BOSKIE.

- nagrania audio: medytacji i Satyananda Jogi Nidry
szczególnie mi drogie, do własnej praktyki codziennej czyli Sadhany i z głosem Guru.

KRÓTKO O PORTALU

Portal Satyam Yoga Prasad jest bezpłatny i darmowy w pełnej wersji (nie ma czegoś takiego jak wersja okrojona bezpłatna i wersja premium za którą płacisz dodatkowo, co daje nam nieskończone możliwości dostępu). Trzeba się na niego zalogować i jest dostępny w języku angielskim, a niektóre praktyki audio są nagrane również w hindi, plus audio Satyananda Jogi Nidry są już przetłumaczone na ponad 48 języków w tym na polski przeze mnie (yeah <3) i cały czas są dokładane nowe tłumaczenia. Po zalogowaniu widać 6 głównych działów/zakładek na pasku menu po lewej stronie. Omówimy sobie pokrótce poniżej każdy z nich. Satyam Yoga Prasad oznacza: Satyam - prawda, Prasad - dar. Natomiast słowo Yoga oznacza Unię a nie ćwiczenia;)

ZAKŁADKA 1 VIDEO

Nagrane Satsangi (l.poj. Satsang) czyli wykłady Paramahamsy Swamiego Satyanandy oraz Swamiego Niranjananandy Saraswati których nie znajdziecie na YouTubie m.in.: o Bhakti Jodze, reinkarnacji, Karma Jodze, Jnana Jodze, Hatha Jodze, Czakrach, Kundalini, Yantrach mandalach mantrach, życiu w Aszramie, rozwoju duchowym, relacji Guru - uczeń, zastosowania Jogi dla zdrowia, o Jodze dla dzieci i wiele wiele innych.

 

ZAKŁADKA 2 AUDIO

W tej zakładce/dziale znajdziemy 3 podzakładki:
1. Śpiewy mantr (chants) i Kirtany,
2. Teachings - Satsangi (l.poj. Satsang) czyli wykłady w postaci nagrań audio Paramahamsy Swamiego Satyanandy oraz Swamiego Niranjananandy z Ich podróży po świecie
3. Practices - czyli nagrania audio do praktyki własnej.

 

Polecajka:

tu właśnie w podzakładce Yoga Nidra / International znajdziecie przetłumaczoną przeze mnie na polski Satyananda Yogę Nidrę trwającą 22 minuty (zaszczyt <3 )

 

Polecajka:

do Waszej osobistej praktyki codziennej mega polecam medytacje: Kaya Sthairyam oraz Ajapa Japa które znajdziecie w Audio / Practices / Meditation. Te dwie medytacje praktykujemy na zajęciach poniedziałkowych.

 

ZAKŁADKA 3 EBOOKS

To jest to co tygrysy lubią najbardziej czyli tona książek o całej wiedzy jogicznej jaką sobie możecie wyobrazić. Tu jest też książka powiedzmy taka "główna-bazowa" czyli "Asana Pranayama Mudra Bandha" czyli pomarańczowa APMB na której w większości opieram zajęcia regularne i to do niej Was zawsze odsyłam jak chcecie powtórzyć praktyki z zajęć czy warsztatów. APMB jest też jedną z głównych książek na kursie Yogic Studies.

 

Polecajka:

jeśli więc chcecie swoją przygodę zacząć z podstawowymi, bazowymi praktykami Jogi klasycznej to od niej dobrze zacząć; jest w eBooks / 1st Chapter Books / Asana and Pranayama / książka Asana Pranayama Mudra Bandha

 

ZAKŁADKA 4 EMAG

bezpłatny magazyn YOGA który wychodzi w druku od 1963 roku. Obecnie ukazuje się co miesiąc i jest też dostępny w wersji PDF. Znajdziecie tam artykuły, przedruki z książek, relacje z wydarzeń z Aszramu Bihar Vishwa Yogapeeth oraz Aszramu w Rikhiapeeth. Osobiste wspomnienia-relacje-przemyślenia ludzi którzy w Aszramie spędzili trochę czasu albo uczestniczyli w Yatra - jednym z wielu kursów które Aszram Vishwa Yogapeeth Ganga Darshan oferuje dla adeptów i adeptek Jogi.

 

ZAKŁADKA 5 EVENTS

Wydarzenia, czyli nagrania z wydarzeń w Aszramie, tych zamkniętych i tych otwartych dla wszystkich.

Polecajka:

w tej zakładce zajrzyjcie na Maha Mrityunjaya Mantra Havan bo tą mantrę praktykujemy wspólnie online na żywo raz w miesiącu jako bezpłatne wydarzenie otwarte dla wszystkich (żeby wyklarować: my wspólnie praktykujemy bez Havanu na razie).

 

ZAKŁADKA 6 NEW RELEASES

Nowości, nowe wydania książek, nowe nagrania właśnie wrzucone na portal, czyli taka zakładka z aktualnościami (bo Bihar School of Yoga świadomie nie ma swojego oficjalnego fanpage'a na fejsie).

 

RÓŻNE FORMY DOSTĘPU

Portal dostępny jest w kilku wersjach: "normalnie" jako strona www, jako aplikacja na smartfony - zarówno na androida jak i na iPhony. Linki do każdej z nich poniżej:

DLA NARZEKAJĄCYCH ŻE NIE ZNAJĄ ANGIELSKIEGO

Wiem i rozumiem że barierą może być angielski. Też kiedyś nie znałam, a teraz czytam książki po angielsku. Mówiąc krótko: dla chcącego nic trudnego, czyli warto uczyć się języków obcych, a warto z kilku powodów:
- wiedza którą przekazuje BSY  - Bihar School of Yoga (Satyananda Yoga) nie ma sobie równych,
- warto uczyć się języków żeby cały czas ćwiczyć mózg który odwdzięczy się Wam plastycznością, inteligencją i młodością,
- żeby poznawać świat bo angielski jest głównym dziś językiem którego ten świat używa,
- warto uczyć się angielskiego bo jak pojedziecie do Aszramu w Bihar to głównym językiem jest tam angielski, a później hindi bo nawet nie wszyscy Hindusi znają hindi i czasem Hindusi z południa z Hindusami z północy komunikują się po angielsku, serio!
- podobno aktor Viggo Mortensen zna 6 języków obcych, więc Wy też ogarniecie choć jeden:)

Ja sama uczę się właśnie z aplikacji Busuu do nauki języków, z którą mam mnóstwo zabawy i satysfakcji, a interfejs do nauki można ustawić po polsku. Polecam naprawdę 20 minut dziennie zamiast scrollować fejsa czy Insta:) [No i oczywiście 1000 razy lepiej scrollować Satyam Yoga Prasad zamiast fejsa czy Insta;) ]

A Was - co Was w Satyam Yoga Prasad osobiście urzekło?

caret-down caret-up caret-left caret-right

Autorką artykułu jest Anja - stworzycielka Sūtry, praktykuje 14 lat (od 2008 roku). Od 9ciu lat organizuje zajęcia i warsztaty; prowadzi Sūtrowego bloga na który pisze artykuły, nagrywa medytacje i relaksacje. Jogę traktuje jako styl życia i system który poszerza świadomość (a nie jako ćwiczenia fizyczne). Obecnie praktykuje w Tradycji Bihar School of Yoga (którą uważa za Objawienie). Ukończyła 3-letnie studia w Europejskiej Akademii Satyananda Yogi. Studiowała antropologię kultury na UJ w Krakowie. Była w Indiach dwukrotnie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *