Satyananda Yoga Nidra w oficjalnym tłumaczeniu na polski [AUDIO]

Już od kilku miesięcy na oficjalnym portalu Bihar School of Yoga znajduje się przetłumaczona i nagrana przeze mnie Satyananda Yoga Nidra po polsku. Portal już znacie - nazywa się Satyam Yoga Prasad, pisałam o nim w tym artykule.

Polska Joga Nidra widnieje tam pośród 58 innych wersji językowych! Nagranie audio może być przez Was już używane do Waszej osobistej praktyki.

GDZIE ZNALEŹĆ NAGRANIE

Aby wejść na portal Satyam Yoga Prasad trzeba tam utworzyć swoje konto:

1. wejdź na www.satyamyogaprasad.net  i utwórz swoje konto

2. wejdź w zakładkę Audio / Practices / Yoga Nidra / Multi-lingual Yoga Nidra

3. odszukaj Yoga Nidra in Polish

KRÓTKO O GENEZIE JOGI NIDRY

Nidra Joga jest systematyczną metodą wywoływania pełnego relaksu fizycznego, umysłowego i emocjonalnego. Przynosi całkowitą relaksację podczas zachowania stanu całkowitej świadomości.
To technika psychicznego snu; odnosi się do stanu przytomnej świadomości głębokiego snu.  Podczas praktyki, odnosi się wrażenie że uczestnik sesji śpi, podczas gdy jego świadomość działa na znacznie głębszym poziomie.

Twórcą Jogi Nidry jest Swami Satyananda Saraswati (Satyananda Yoga/Bihar School of Yoga). Wyjaśnił nidrę jako stan umysłu, między jawą a snem, który wywodzi się z dawnych praktyk o nazwie Nyasa, mających na celu poszerzanie świadomości.


 


MOŻE CIĘ ZAINTERESOWAĆ

Satyam Yoga Prasad - Portal pełen Jogi

 


 

caret-down caret-up caret-left caret-right

Autorką artykułu jest Anja - Stworzycielka Sūtry, ostatnie 13 lat poświęciła na zgłębianie wiedzy i praktykę Jogi. Od 9ciu lat prowadzi zajęcia i warsztaty. Jogę traktuje jako wiedzę duchową która poszerza świadomość. Obecnie praktykuje w Tradycji Bihar School of Yoga (Satyananda Yoga) którą uważa za Objawienie. Studiowała antropologię kultury na Uniwersytecie Jagiellońskim w Krakowie. Była w Indiach dwukrotnie. Kocha podróże i koty.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zapisz się na Księżycowe Listy wysyłane w Pełnie Księżyca Om TAK
Hello. Add your message here.