Satyananda Yoga Nidra w oficjalnym tłumaczeniu na polski do samodzielnej praktyki [AUDIO]

Już od kilku miesięcy na oficjalnym portalu Bihar School of Yoga znajduje się przetłumaczona i nagrana przeze mnie Satyananda Yoga Nidra po polsku. Portal już znacie - nazywa się Satyam Yoga Prasad, pisałam o nim w tym artykule.

Polska Joga Nidra widnieje tam pośród 108 innych wersji językowych! Nagranie audio może być przez Was już używane do Waszej osobistej praktyki.

GDZIE ZNALEŹĆ NAGRANIE

Aby wejść na portal Satyam Yoga Prasad trzeba tam utworzyć swoje konto:

1. wejdź na www.satyamyogaprasad.net  i utwórz swoje konto

2. wejdź w zakładkę Audio / Practices / Yoga Nidra / Multi-lingual Yoga Nidra

3. odszukaj wersję zatytułowaną Polish

KRÓTKO O GENEZIE JOGI NIDRY

Nidra Joga jest systematyczną metodą wywoływania pełnego relaksu fizycznego, umysłowego i emocjonalnego. Przynosi całkowitą relaksację podczas zachowania stanu całkowitej świadomości.
To technika psychicznego snu; odnosi się do stanu przytomnej świadomości głębokiego snu.  Podczas praktyki, odnosi się wrażenie że uczestnik sesji śpi, podczas gdy jego świadomość działa na znacznie głębszym poziomie.

Twórcą Jogi Nidry jest Swami Satyananda Saraswati (Satyananda Yoga/Bihar School of Yoga). Wyjaśnił nidrę jako stan umysłu, między jawą a snem, który wywodzi się z dawnych praktyk o nazwie Nyasa, mających na celu poszerzanie świadomości.


 


MOŻE CIĘ ZAINTERESOWAĆ

Satyam Yoga Prasad - Portal pełen Jogi

 


 

Autorką artykułu jest Anja Atmadarshan - stworzycielka Sūtry, praktykuje 15 lat (od 2008r). Od 2013r. organizuje zajęcia i warsztaty; prowadzi Sūtrowego bloga, pisze artykuły, nagrywa medytacje i relaksacje. Praktykuje w Tradycji Bihar School of Yoga/Satyananda Yoga. Ukończyła 3-letnie studia w Europejskiej Akademii Satyananda Yogi. Studiowała antropologię kultury na UJ w Krakowie. Była w Indiach trzykrotnie. Więcej o Anji przeczytasz TUTAJ

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wesprzyj Sūtrę - postaw nam kawę albo herbatę jasminową. Dobra karma zawsze wraca:) wspieram
Hello. Add your message here.