Codzienna praktyka Jogi na dzisiejsze czasy pełne wyzwań wg. przekazu Bihar School of Yoga [Czytelniananda]

Aby pomóc dziś ludziom na świecie, podążając za wskazówkami Swamiego Niranjananandy Saraswati (na zdjęciu powyżej) Bihar School of Yoga wydaje kapsułkę integralnego jogicznego stylu życia; zawierającą techniki takie jak -  sanyam, yamas (czyt. jamy) niyamas (czyt. nijamy) mantrowanie, asany, pranajamy, relaksacje, japa (czyt. dżapa) i medytacje. Dla wszystkich aspirantów i aspirantek Jogi, aby mieli możliwość odkrycia Satyam, Shivam i Sundaram w swoim życiu (Prawda, Świadomość i Piękno).

Yogashram Bihar School of Yoga, Bihar Munger Indie

W każdym z nas tkwi zdolność do zmiany, transformacji i doskonalenia, a ta transformująca Siła może być wzmocniona poprzez Yogavidya (czyt. jogawidja). Yogavidya jest katalizatorem pozytywnych zmian w życiu. W czasie Pandemii mamy więcej czasu aby stosować zasady jogicznego stylu życia w naszej codziennej rutynie dnia. Po to by pomagać sobie wzajemnie, inspirować, wspierać się w osiągnięciu zdrowia i dobrego samopoczucia, oraz nieść wszędzie wokół Iskrę nadziei i pozytywności.

Swami Satyananda Saraswati przewidział, że Joga wyłoni się jako kultura jutra i wpłynie na bieg wydarzeń na świecie. Nasze społeczeństwo wciąż staje przed nowymi, nieoczekiwanymi, bezprecedensowymi wyzwaniami, dlatego teraz można zobaczyć, jak prorocze są Jego słowa. Joga zapewnia każdej osobie narzędzia potrzebne do zdrowego, konstruktywnego, pozytywnego i szczęśliwego życia. Poprzez integralną Jogę uczymy się, w jaki sposób konstruktywnie przyczyniamy się do harmonii społecznej, koncentrując się na sobie - czyli samodoskonaleniu i własnym Jogicznym stylu życia.

Dlatego że tylko poprzez pracę nad sobą zobaczymy pozytywną zmianę w naszym świecie. Każda mała zmiana na lepsze i każdy mały krok do przodu który wykonasz ma znaczenie. Każda próba życia Jogą na co dzień będzie odczuwalna przez wszystkich wokół, nawet Ziemię.

Infekcje mogą się szybko rozprzestrzeniać, ale tak samo uśmiechy i pozytywność. Podana dla Was Sadhana* jest początkiem i całościowym/ integralnym sposobem na osadzenie się w Świadomości Jogi na nadchodzące czasy. Zainwestuj swój czas, aby żyć Jogą na co dzień, a korzyści zostaną z Tobą na całe życie. Uśmiechnij się i "zainfekuj" innych odrobiną szczęścia i radości.


Sadhana = czyt. sad{h}na, osobista praktyka duchowa, indywidualna praktyka Jogi

caret-down caret-up caret-left caret-right

Autorką artykułu jest Anja - Stworzycielka Sūtry, doświadczona nauczycielka, która ostatnie 12 lat poświęciła na zgłębianie wiedzy i praktykę Jogi. Od 8miu lat prowadzi i organizuje zajęcia, warsztaty, odosobnienia. Jogę traktuje jako styl życia i system który poszerza świadomość (a nie jako ćwiczenia fizyczne). Wszystkie zajęcia prowadzi w oparciu o system Bihar School of Yoga (Satyananda Yoga). Studiowała antropologię kultury na UJ. Więcej o Anji TU

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Postaw nam zieloną herbatę Om TAK
Hello. Add your message here.