Joga w życiu codziennym na czasy pełne wyzwań z tradycji Bihar School of Yoga [Czytelniananda]

Aby pomóc dziś ludziom na świecie, podążając za wskazówkami Swamiego Niranjananandy Saraswati (na zdjęciu powyżej) Bihar School of Yoga wydaje kapsułkę integralnego jogicznego stylu życia; zawierającą techniki takie jak -  sanyam, yamas (czyt. jamy) niyamas (czyt. nijamy) mantrowanie, asany, pranajamy, relaksacje, japa (czyt. dżapa) i medytacje. Dla wszystkich aspirantów i aspirantek Jogi, aby mieli możliwość odkrycia Satyam, Shivam i Sundaram w swoim życiu (Prawda, Świadomość i Piękno).

Yogashram Bihar School of Yoga, Bihar Munger Indie

W każdym z nas tkwi zdolność do zmiany, transformacji i doskonalenia, a ta transformująca Siła może być wzmocniona poprzez Yogavidya (czyt. jogawidja). Yogavidya jest katalizatorem pozytywnych zmian w życiu. W czasie Pandemii mamy więcej czasu aby stosować zasady jogicznego stylu życia w naszej codziennej rutynie dnia. Po to by pomagać sobie wzajemnie, inspirować, wspierać się w osiągnięciu zdrowia i dobrego samopoczucia, oraz nieść wszędzie wokół Iskrę nadziei i pozytywności.

Swami Satyananda Saraswati przewidział, że Joga wyłoni się jako kultura jutra i wpłynie na bieg wydarzeń na świecie. Nasze społeczeństwo wciąż staje przed nowymi, nieoczekiwanymi, bezprecedensowymi wyzwaniami, dlatego teraz można zobaczyć, jak prorocze są Jego słowa. Joga zapewnia każdej osobie narzędzia potrzebne do zdrowego, konstruktywnego, pozytywnego i szczęśliwego życia. Poprzez integralną Jogę uczymy się, w jaki sposób konstruktywnie przyczyniamy się do harmonii społecznej, koncentrując się na sobie - czyli samodoskonaleniu i własnym Jogicznym stylu życia.

Dlatego że tylko poprzez pracę nad sobą zobaczymy pozytywną zmianę w naszym świecie. Każda mała zmiana na lepsze i każdy mały krok do przodu który wykonasz ma znaczenie. Każda próba życia Jogą na co dzień będzie odczuwalna przez wszystkich wokół, nawet Ziemię.

Infekcje mogą się szybko rozprzestrzeniać, ale tak samo uśmiechy i pozytywność. Podana dla Was Sadhana* jest początkiem i całościowym/ integralnym sposobem na osadzenie się w Świadomości Jogi na nadchodzące czasy. Zainwestuj swój czas, aby żyć Jogą na co dzień, a korzyści zostaną z Tobą na całe życie. Uśmiechnij się i "zainfekuj" innych odrobiną szczęścia i radości.


Sadhana = czyt. sad{h}na, osobista praktyka duchowa, indywidualna praktyka Jogi

caret-down caret-up caret-left caret-right

Autorką artykułu jest Anja - stworzycielka Sūtry, praktykuje 14 lat (od 2008 roku). Od 9ciu lat organizuje zajęcia i warsztaty; prowadzi Sūtrowego bloga na który pisze artykuły, nagrywa medytacje i relaksacje. Jogę traktuje jako styl życia i system który poszerza świadomość (a nie jako ćwiczenia fizyczne). Obecnie praktykuje w Tradycji Bihar School of Yoga (którą uważa za Objawienie). Ukończyła 3-letnie studia w Europejskiej Akademii Satyananda Yogi. Studiowała antropologię kultury na UJ w Krakowie. Była w Indiach dwukrotnie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wesprzyj Sūtrę - postaw nam kawę albo herbatę jasminową. Dobra karma zawsze wraca:) wspieram
Hello. Add your message here.