Najprostsza medytacja świata – Wzór Oddechu 1-2 [AUDIO]

MEDYTACJA WZÓR ODDECHU 1-2

Ta prosta technika łagodnie tworzy zdrowy nawyk oddechowy, skupia umysł; zakorzeniając go w ciele i w oddechu, uczy uważności w ciągu dnia. To najprostsza medytacja świata ;) Wykonuj ją z oczami zamkniętymi, aby się nie rozpraszać.

Większość klasycznych szkół jogi zaczyna od umiejętności obserwacji własnego oddechu zanim rozpocznie się techniki pranajamy (pranajama - praktyki angażujące kontrolę oddechów). Kierowanie świadomości na oddech koryguje jego negatywne wzorce. Ta praktyka jest świetnym wstępem do technik pranajamy, i jest to również doskonałe przygotowanie do bardziej złożonej techniki medytacyjnej nazywanej Ajapa Japa.

JAK PRAKTYKOWAĆ?

  • w pozycji medytacyjnej ze skrzyżowanymi nogami i PROSTYM kręgosłupem
  • w sekwencji praktyki - zaraz po asanach
  • jeśli czujesz zmęczenie to na leżąco na plecach leżąc w shavasanie
  • możesz też wieczorem przed snem
  • i w ciągu dnia jak sobie o niej przypomnisz, w różnych sytuacjach, podczas wykonywania codziennych czynności - gdy stoisz w kolejce, jedziesz tramwajem, spacerujesz itp.

.

NAGRANIE DO SAMODZIELNEJ PRAKTYKI

caret-down caret-up caret-left caret-right

Autorką artykułu i nagrania jest Anja - stworzycielka Sūtry, praktykuje 14 lat (od 2008 roku). Od 9ciu lat organizuje zajęcia i warsztaty; prowadzi Sūtrowego bloga na który pisze artykuły, nagrywa medytacje i relaksacje. Jogę traktuje jako styl życia i system który poszerza świadomość (a nie jako ćwiczenia fizyczne). Obecnie praktykuje w Tradycji Bihar School of Yoga (którą uważa za Objawienie). Ukończyła 3-letnie studia w Europejskiej Akademii Satyananda Yogi. Studiowała antropologię kultury na UJ w Krakowie. Była w Indiach dwukrotnie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *